Miláčik

Autor: Jarmila Durániková | 16.11.2011 o 11:53 | (upravené 16.11.2011 o 12:40) Karma článku: 6,24 | Prečítané:  966x

Má ho každý národ, i my. Charakteristickým javom toho nášho  je nadmerný výskyt vo všetkých sférach kultúrneho života Nedá sa prehliadnuť. Pre opis jeho osoby musíte použiť buď superlatívy , alebo aspoň prívlastky ako vynikajúci, výborný, jedinečný.

Na Slovensku je jednoznačne najlepším glosátorom,  dobrým fejtonistom , textárom , hercom, režisérom , dokonca spevákom . A to nevravím o tom, že je aj výborným golfistom. Skrátka renesančný človek . Leonardo by slepo závidel.

Nemáme veru na Slovensku veľa takých .

Je cťou každej redakcie  mať  Miláčika ako pravidelného prispievateľa  a to nielen  kvôli intelektuálnej istote, ale aj kvôli lepšiemu odbytu.  Lebo Miláčik – to je záruka.  Značka kvality . Ako Lacoste , Puma či  Nike pre športové oblečenie.

 

A Miláčik na titulku českého seriózneho týždenníka- odveký sen každého nekomerčného čitateľa.

 

Poznám len málo osôb  , čo  by Miláčika neuznávali. I keď, ľudia sú večne nespokojní,  na všetko si sťažujú a úspech vám neodpustia.

 

Jedna moja známa sa dokonca pustila do Miláčika , Hlupaňa. Doteraz som nepochopila , k čomu to bolo dobré. Obvinila ho z podpisu akejsi listiny z roku 1977,  čo si na ňu už nikto  ani nespomenie. Vraj to bola vec morálnych zásad. Miláčika to pochopiteľne vytočilo  a venoval jej celý svoj stĺpček v istom týždenníku. Verbálne  ju rozkrájal na „rezanky“ a vyšla z toho ako idiot , ešte k tomu z východu.  Prekvapivo sa jej zastal iba jeden výtvarník, našťastie príspevok  v  uvedenom týždenníku už nezverejnili , lebo to by sa Miláčik mohol uraziť .

Najprv rumázgala, ale nakoniec to rozchodila začala do toho istého týždenníka pravidelne prispievať článkami o histórii.  Poučila sa.

 

Včera som  zočila Miláčika v televízii.

Nepovedal ani slovo, ale výraz jeho tváre hovoril za všetko .  Obklopený šťastnými deťmi  , v ústrety blížiacim sa sviatkom pokoja a mieru,  s očakávaním nového , výhodného telefónneho paušálu , vyzeral tak dojemne , že som uronila slzu. Iba cynik by nezaplakal...

 

 

PS: Akákoľvek podobnosť s konkrétnou osobou čisto náhodná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

SVET

Rusko straší presunom flotily, Európa sa bojí konfliktu

Podľa odborníkov ide skôr o demonštráciu sily ako o reálnu hrozbu.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?