Jaroslav Haščák : „ Demokracia je na hovno systém "

Autor: Jarmila Durániková | 5.2.2012 o 19:39 | (upravené 5.2.2012 o 19:54) Karma článku: 23,69 | Prečítané:  12605x

„ Demokracia je na hovno systém . Volič nič o ničom nevie, volič je hovno . Volič vníma iba absolútny povrch.“ To sú slová Jaroslava Haščáka z roku 2006 , počas stretnutia s Jirkom Malchárkom , ktorý v pozícii ministra zarobil na províziách 329 miliónov slovenských korún.

To isté si myslí tento človek aj dnes. Považuje sa za najmocnejšieho muža Slovenska , ktorého šuštiace obálky dokážu v krátkej dobe urobiť nemožné. Áno , najmocnejšie afrodiziakum na svete sú ešte stále peniaze. Chudák svedomie, morálka, etika ! I keď sa spoja , nič nezmôžu proti tejto omamnej sile. 
A pán Haščák to dobre vie. Preto sa mu asi ako prvému v republike podarilo primať sudcu okresného súdu, aby vyriešil jeho kauzu zákazu vydania knihy Tomasa Nicholsona okamžite . Knihu, ktorú Haščák ešte ani nemal šancu čítať! Nepozná jej obsah , ale vie že je to kniha nedhodná vydania. Pán Haščák by si mohol privyrábať ako Sybila v prípade, že by sa Penta odtranslokovala do nejakej inej banánovej alebo opičej republiky. 
Navyše , Haščáka neoprávňuje ako súkromnú osobu nič , čo by mohlo vydaniu knihy zabrániť. Iba ak pocit vlastnej dôležitosti. Ale na to sú už naše alebo medzinárodné zákony. 

Osobne ma prekvapila aj promptná práca súdu. Lebo ak si napríklad požiadate o zvýšenie výživného, keďže čiastka 10 € sa vám zdá ( pri všetkej skromnosti) malá pre 19 ročného študenta, vašim prípadom sa začnú zaoberať tak o štyri roky . Ale tu ide o mňa, obyčajného voliča , a teda podľa slov samozvaného boha Haščáka- „ Hovno“. 

Demokracia v interpretácii Haščáka je však iná než tá, za ktorú národ bojoval v roku 1989. Tá jeho sa totiž vola KLEPTOKRACIA . Vedúcim úderníkom na tomto poli bol Mečiar , ale nezaostali za ním ani všetky nástupné vlády, vďaka prepracovanému plánu predlženej ruky KGB zvanej Penta. 

22 rokov sme tolerovali bezbrehé vykrádanie štátu , sledovali tunelovanie štátnych podnikov. A nechávali sa učičíkavať volebnými sľubmi, že bude lepšie. Volili sme celé roky tie isté strany , tých istých politikov , lebo nám pred voľbami ťahali medové fúzy popod nosy. V skutočnosti sme im boli ukradnutí , a boli sme presne tým , čím nás pomenoval Jaroslav Haščák. Nebyť Toma Nicholsona , Denníka SME a týždenníka Týždeň, pokračovali by sme v tejto línii ďalej 

Gorila odhalila zločiny , o akých sa nám nesnívalo ani v najstrašnejších snoch. 
Preto dnes mrzneme na uliciach a dúfame v zmenu . Nie zmenu z demokracie na socializmus – ako to nesprávne chápe Fedor Gál - dnes ďaleko od hlučného davu. Zmenu z Kleptokracie na Demokraciu.

Mráz na ulici nie je ničím v porovnaní s mrazom ktorý prichádza z Kremľa a nositeľom ktorého na Slovensku je Jaroslava Haščák. 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?