„Zabiják“ menom Rezešovci

Autor: Jarmila Durániková | 30.8.2012 o 14:43 | (upravené 30.8.2012 o 14:58) Karma článku: 18,79 | Prečítané:  2901x

Nečakaná  správa o smrti blízkeho človeka je to najhoršie , čo sa vám  môže stáť. Viem o čom hovorím, pretože pred tromi rokmi tragicky zomrel môj otec. Za svoju smrť si mohol sám, na rozdiel od obetí  havárie v Maďarsku. I tak som sa z tejto smutnej udalosti doteraz nespamätala.

 Ak vám niekto zlikviduje  celú rodinu, z vašej mamy, otca, tety a strýka sú ohorené torzá, je to psychická  celoživotná trauma.

O to horšie , ak ide o smrť zbytočnú. Neskončili by ste na tabletkách, ak by za volantom veľkého luxusného auta sedel normálny vodič, nie  opitá , a možno aj sfetovaná psychopatka, rútiaca sa 200 km rýchlosťou niečomu v ústrety. Ohrozovala všetkých, vrátane seba. A najskôr jej to aj bolo jedno...

 

Reč je o Eve Rezešovej, dcére oceliarskeho magnáta, zosnulého Alexandra Rezeša.

 

Reálna rozprávka o tom, ako sa z obyčajného úradníka vo VSŽ stál cez noc  multimilionár, je tak silná, že  Dobšinský i bratia Grimmovci by zaplakali nad tým , ako málo talentu sa im dostalo.

 

Rezeš dostal ako darček za lojalitu k Mečiarovi  rovno celé železiarne, tzv. vlajkovú loď  československého a neskôr slovenského  hospodárstva. Nie naraz, ale postupne. Keď si Rezeš uvedomil, aké je to jednoduché, zapojil do privatizačného procesu i svojho syna a jeho kamarátov , vytvorili  tzv. Kindermanažment, na čele s Júliusom Rezešom. Vlajkovú loď kormidlovali tak zle, že sa z nej stal Titanic, ktorý sa pomaly ale isto blížil k ľadovcu.

 

Rezešovci a spol.  si uvedomili , že VSŽ je dojná krava , rekordérka  vo svojej kategórii, a že keď ju nevydoja  teraz, tak už nikdy. Svoje žochtáre si k nej nosilo mnoho  vyššie postavených  funkcionárov  VSŽ, ale i  jednoduchších,  ako napríklad istá kráľovná slovenského bulváru a aktérka lacných a primitívnych reality show, Nora M.

 

Svoj majetok si  užívali, ako sa len dalo. Nakúpili domy, hotely, športové kluby, v Španielsku si kúpili haciendu , prevážali sa na drahých limuzínach a na súkromnom lietadle sa prepravovali  do Monackého  Casina. Nikdy nechýbali milenky , väčšinou z prehliadok márnosti , zvanej Miss. Otec si vydržiaval istú Gabiku, fungujúcu  paralelne s manželkou. Zato Julo bol  citlivejší. Svojej prvej žene prišiel oznámiť , že ju opúšťa kvôli  miske Linde, tesne po pôrode ich druhého dieťaťa. Nič lepšie v čase, keď máte hlavu plnú popôrodných hormónov.

 

Rezešovci sa začali správať ako šľachta, i keď bez modrej krvi.

Ako keby tu ich dedovia či pradedovia  mali nejaké hutnícke fabriky, a oni  si len privlastnili  to, čo im odjakživa patrilo. Opak bol pravdou.

Začali pohŕdať  pospolitým ľudom, A prestali ctiť zákon.

 Stali sa miláčikom bulvárov a vtipálek starý Rezeš rozprával žart o tom, že k majetku,  ktorý v roku 2000 odhadoval na štvrť miliardy korún, prišiel vďaka „dlhoročnej poctivej a húževnatej práci.“

 

Mečiar ani Rezešovci neboli za  privatizáciu VSŽ nikdy stíhaní, ani nikto iný.  Svoj luxus si užívajú pokojne dodnes. Myslím, že spávajú dobre.

 

V tomto  chorom prostredí, kde model normálnej rodiny trvalo absentoval,  žila Eva Rezešová. Z nejakých dôvodov asi nebola šťastná.  Nepomohlo jej ani manželstvo hokejistom, ani vzťah s podnikateľom. Ani dve pekné dcéry. Nevedela, čo so sebou. Uchýlila sa k alkoholu, lebo to je najednoduchšie riešenie.  Alkohol je dobrý radca, ale zlý pán. Raz to muselo skončiť. Bohužiaľ takto tragicky.

Keby sa táto tragédia stála na Slovensku , Rezešovsky  klan by sa už postaral o to, aby vyšla s podmienkou za  neúmyselné zabitie. Money talks.

 

Lenže toto jej len tak neprejde. Najlepšie roky strávi pravdepodobne vo väzení.

 

V tejto rodine to nie je prvý prípad. V Košiciach  sa rozprávalo o tom, ako Július rýchlou jazdou spôsobil smrteľnú nehodu na Terase / časť Košíc/ Dohodol sa vraj s bodyguardom, ten to zobral na seba a odsedel to za  dohodnutý  finančný obnos miesto Júliusa. Žiaľ,nie sú dôkazy, a zdroj agentúra JPP ( jedna pani povedala) neobstojí.

 

Jeho druhá žena pri dopravnej nehode zabila starší manželský pár.

Matka ich nevlastnej sestry zabila motokára.

 

Eva Rezešová zabila štyroch ľudí.

 

Nezdá sa vám, že s týmto menom akosi často súvisí slovo  smrť?

Ich luxusné a bezpečné autá ich ochránia, ale niekto by ich mal upozorniť na to , že po  cestách a diaľniciach jazdia  i jednoduchšie autá, ktorých majitelia nevykradli  najväčší oceliarsky gigant Slovenska, a že zákon platí pre všetkých rovnako.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?