Otvorený list prezidentovi SR , pánovi Ivanovi Gašparovičovi

Autor: Jarmila Durániková | 26.10.2012 o 11:44 | (upravené 31.1.2013 o 16:12) Karma článku: 23,40 | Prečítané:  28336x

Ani po výklade Ústavného súdu vo veci vymenovania p. Čentéša za Generálneho prokurátora, ste sa pre občanov našej krajiny nevyjadrili dosť  jasne o tom, aké dôvody vás vedú k jeho nevymenovaniu.

Keďže Vy sám s tým máte problém , rada by som Vám pomohla. Vy prosto nemáte pána Čentéša radi. Je to prirodzená ľudská vlastnosť , a netreba sa za to hanbiť, ba práve naopak, treba to naplno vytrúbiť do sveta.

Tak ja , napríklad , nemám rada Vás. A mám na to hneď plno dôvodov:

· pretože zahmlievate svoju účasť v KSČ

· pretože Vás ako Generálneho prokurátora musel v roku 1992 odvolať vtedajší prezident Havel za „ nečinnosť“

· pretože ste sa podieľali spolu s v. Mečiarom na zločinoch ako únos prezidentovho syna a vražda Roberta Remiaša.

· pretože ste sa spolu s V. Mečiarom podieľali na divokej privatizácii- najväčšej rozkradačke štátu v dejinách samostatnej SR( ak nerátam Pentu)

· pretože ste bývalého prezidenta Kováča nazvali starým „..ujom“ a neodstúpili ste z funkcie predsedu NRSR už z morálnych alebo etických dôvodov

· pretože ste spolu s Mečiarovou kohortou dali vyrobiť hodiny , aby bývalému prezidentovi Kováčovi odrátavali čas do konca jeho prezidentského obdobia /asi by sa vám dnes táto infantilná trápnosť nepáčila/

· preto, že ste po tom všetkom mali guráž kandidovať za prezidenta.

· pretože Vašim poradcom je arcikomunista súdruh Číč, ktorý ani nevie, že Slovenská republika už nie je socialistická. Najväčší konformista v dejinách Československa- a vždy vo  vysokých štátnych funkciách, bez ohľadu na situáciu. Ak by tu vládla NSDAP , iste by bol jej šéfom. Len pre občerstvenie pamäte: Súdruh Číč koncom 50 tých rokov vyhadzoval študentov práva zo škôl kvôli ich „ nevhodnému“ pôvodu.

Apropo, spolu s Mečiarom ste podpísali zákon NRSR 125/1996 z.z, o protiprávnosti komunistického režimu.

· Pretože ste klamali  v prípade podvodníka Varehu. Tvrdili ste, že ho nepoznáte a pritom vám pomáhal s kampaňou a bol prítomný na vašej inaugurácii.

· Pretože som si nevšimla, že by ste urobili niečo pre pospolitý národ tejto krajiny, vyjadrili sa ku kauzám, ktoré systematicky traumatizovali a traumatizujú spoločnosť: od nastenkového tendra počnúc, cez emisie, až po kauzu Gorila., končiac.

· Preto že Váš verbálny prejav väčšinou postráda pointu alebo je inak nezrozumiteľný , ale pre zberateľov perličiek z úst verejných činiteľov isto cenný

· Pretože Vás okrem fujary , hokeja a pretekov nezaujíma nič, vrátane vášho úradu. Skrátka , Vaša nečinnosť hraničí už s lenivosťou alebo neschopnosťou.

Napriek tomu všetkému , v prezidentských voľbách 2004 som Vás volila len preto, aby nezvíťazil Váš protikandidát Mečiar. Teda menšie zlo. I keď zlo ,ako matematická veličina, nemôže byt nikdy väčšie alebo menšie- vždy to bude len zlo.

V roku 2009 sme už konečne nemuseli voliť zlo, pani Radičova by bola neporovnateľne lepšou prezidentkou ako Vy.

Či už nevymenujete pána Čentéša na právoplatne zvolený post z relevantných alebo len ješitných dôvodov, je to len na Vás. Vďaka schizoidnému výkladu Ústavného súdu / načo je vôbec taký Ústavný súd/ na to máte právo.

Myslím si, že pre Vás bude „ dobre“ , ak Pána Čentéša nevymenujete. Mohlo by sa totiž ukázať, že je to morálny a slušný človek...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?