Robert Fico-majster výhybiek

Autor: Jarmila Durániková | 14.3.2013 o 13:19 | (upravené 14.3.2013 o 14:33) Karma článku: 30,87 | Prečítané:  4384x

Sobotňajší  hlavný titulok denníka SME  „ FICO: Penta ovláda štát“ vzbudil v človeku na chvíľu pocit, že i Robert Fico nakoniec pochopil, akým vredom  na slovenskej ekonomike je  pôsobenie  zločineckej  kremľofilnej skupiny  Penta v naše krajine.

Fico problém nerieši, on iba konštatuje. Nakoniec, v ďalšej časti rozhovoru , ktorý poskytol nenávidenému denníku, tvrdí , že finančným skupinám sa vyhnúť nedá a hneď to vysvetľuje :

Ak chcete riadiť štát, často narážate na vlastníkov a majiteľov a musíte s nimi riešiť veci. Tak čo je ne tom nepochopiteľné?“

Bojím sa priznať , ale celej vete nerozumiem.

Ak by Fico nebol premiérom našej krajiny, celkom isto by sa uživil ako výhybkár. Pretože v tomto odbore je absolútne najlepší.

Vidno, že Fico pravdepodobne nebol dobrý v exaktných vedách, lebo ináč by vedel , že napríklad druhá odmocnina zo 16 sú vždy 4. Nemôže to byt žiadne iné číslo.

Presne tak je aj s priamymi otázkami - akurát sú tam dve možnosti: áno a nie. Je to jednoduché.

„ Pán premiér, ospravedlníte sa pani Szatmáry za vaše výroky o menšinách?“

Fico: Výhybka. On to tak nemyslel.

„ Pán Fico, nevadí vám , že nemáme generálneho prokurátora?“

Fico: dvojitá výhybka. Problém hodí na prezidenta, a pritom vie, že prezident urobí len to , čo mu on povie.

Pán Fico , boli ste v byte na Vazovovej?

Fico: Trojitá výhybka.

V tomto prípade vždy znervzoznie. Nie je dôvod. Všetci vieme , že tam bol.

Zaujímavý je Ficov prístup k niektorým osobám. Vadí mu Čentéš, lebo skartoval, ale nevadí mu, že jeho kamarát Čižnár popíja s mafiánmi.

Prezidenta má tak veľmi rád, že nevidí ani jeho minulosť , ani jeho nekompetentnosť , až neschopnosť vykonávať funkciu hlavy štátu.

Citujem:

„ Na Slovensku ako keby už žiadna autorita neexistovala. Očakával by som, že keď pán prezident príde do miestnosti, tak sa postavíte a prejavíte mu všetku úctu.“

Nuž, milý pán premiér Fico, celkom s vami v tomto súhlasím. Ak by do miestnosti vstúpil Bill Clinton, Barack Obama , anglická Kráľovná a možno aj Iveta Radičová, so všetkou úctou by som to urobila. Ivana Gašparoviča však nepovažujem za prezidenta , ktorý by si akúkoľvek úctu zaslúžil z dôvodov, ktoré sú každému súdnemu človeku známe.

Pri otázke o zriadení unitárnej zdravotnej poisťovne , Fico konečne neuhýba s prehľadom vysvetľuje že on chce pomáhať ľudom, aby ich súkromné poisťovne nezotročovali ešte viac( ako ich zotročuje jeho vláda.)

Odmieta obvinenie, že tak robí len kvôli Pente, aj keď s Haščákom občas behá po hrádzi.

Nakoniec obviní novinárku SME, že ho otravuje „tupotinami“ , miesto toho, aby sa venovala prehláseniu Angely Merkelovej o zodpovednosti za vývoj krajín ako Maďarsko, Slovensko a Česká republika. Opäť výhybka.

Poznámka pre p. Fica: Pán Fico, vy ste si zase nevšimli , že pani Merkelová by nikdy nedopustila, aby štát ovládali zločinecké skupiny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?