Vynikajúca hradná komédia.

Autor: Jarmila Durániková | 18.7.2013 o 12:00 | (upravené 18.7.2013 o 13:44) Karma článku: 20,93 | Prečítané:  770x

Ani Woody Allen  by nenatočil takú vtipnú komédiu , akú nám tu včera predviedla naša politická špička. A to som si myslela , že v týchto „ Psích dňoch ," sa nič neudeje.

Ale to by nemohol byť prezidentom   síce neschopný, ale  občas všetkého zla  schopný   súdruh a brat  , jeho excelencia Ivan Gašparovič .S celým svojim ansámblom nacvičili   teátro,  po zhliadnutí ktorého  nezostalo jediné oko suché .

Vidieť spolu Gašparoviča,  Fica i Harabina, to bola  ťažkotonážna  záťaž na môj žalúdok, ale  ešte to nedosiahlo tej pravej úrovne: o to sa postaral až súdruh  Harabin tromi bozkami  súdruhovi Ficovi. V prvej chvíli som myslela že, sa mi sníva. Kopia bozkov  Brežneva s Honeckerom, ale i s Husákom. Musela som sa pozrieť do kalendára,  aký je rok.

 

Názov tejto divadelnej hry je prozaicky: Vymenovanie Generálneho prokurátora. Svoju rolu v nej odohral aj prezidentov Trúbač, keď sa pokúšal novinárom vysvetliť, prečo sa o tejto udalosti dozvedeli na poslednú chvíľu. Pravdupovediac , toho človeka mi je ľúto .  Má problémy s pamäťou , čo sa dokázalo, keď trikrát  menil dátum pobytu prezidenta  na istej poľovačke. Nakoniec sa ukázalo, že tam  prezident ani nebol. Len aby sa pán Trubač v toľkých  výhovorkách a klamstvách sám nestratil, lebo by sa mohlo stáť , že by sa už nenašiel...

 

Ale poďme k hlavnému  aktérovi komédie, Gašparovičovi. I keď permanentne zachrípnutý, šťastný z toho, že konečne vymenoval  Generálneho prokurátora,  vymaľovaného  Smerom , v pekných, červených  farbách. A ako prvý  Čižnárovi  aj blahoželal. Nezabudol pripomenúť Ústavu/ lepšie by bolo, keby  sa ňou aj riadil/.

Druhou hlavnou  postavou bol samotný Generálny prokurátor. Sľúbil, že sa zamerá na bité ženy a daňové úniky. Ani zmienka o riešení veľkých  káuz. Ako ináč.

 

Vybozkaný Fico  i nevybozkaný  Gašparovič  si môžu oddýchnuť . Balvan ,menom Čentéš, im už na hlavu nespadne... Divadlo sa skončilo,  standing ovation však boli akési vlažné...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?