Katolícka cirkev: Teror a strach

Autor: Jarmila Durániková | 10.12.2013 o 14:47 | (upravené 10.12.2013 o 14:57) Karma článku: 16,43 | Prečítané:  3382x

Tak, ako prichádzajú pred Vianocami  mobilní operátori  s novými produktmi a firmy so zľavami, i cirkev prišla s niečím ohurujúcim. Čitanie listu od biskupov  o tzv. kultúre smrti, nemá obdobu. Cieľom celého toho paškvilu je nastoliť na  katolíckom Slovensku  strach a teror. Lebo slovo „ Smrť“ takú reakciu vyvolá.

T

Ak si celý list prečítate , zistite, že sú to rokmi  omieľané formulky. Tento krát  však  cirkev upustila od tradičnej témy potratov a namierila zbrane hromadného ničenia na homosexuálov. No  a  udrela na citlivú tému rodiny.

Začnime  hneď touto vetou: Rodina je Božia ustanovizeň.  V poriadku. Prečo potom  katolícki kňazi nežijú rodinným životom, neženia sa , a nemajú deti. ?

Prečo žijú v nezdravom celibáte? Veď ten sa môže zrušiť.

Prečo  iní kresťanskí kňazi  môžu  žiť v normálnych rodinných zväzkoch?/Grekokatolíci , všetky odnože protestantov, aj  pravoslávni./

Ako potom  oni chcú byť určovateľmi  toho správneho modelu rodiny?  Sú to vojaci, ktorí nikdy nebojovali vo vojne.

Natíska sa aj otázka , prečo sa Ježiš neoženil . Čo ak bol aj on homosexuál? To by ma celkom zaujímalo,  aký cirkus by vyvolala táto skutočnosť.  Prečo nemohol byť? Kto to vie? Dokážte mi to. Iste , to nie je matematická veta.

Okrem iného sa v liste biskupov píše:

Rozvratom rodiny sa znehodnocuje ľudské šťastie , ktoré práve v nej nadobúda pozemskú dokonalosť. Ohrozuje to život a nastoľuje sa kultúra smrti.“

Tejto vete nerozumiem. Aká kultúra smrti? Dnes  už  pomaly ťažko nájdete  nerozvedenú rodinu. Žiaľ. Zmiešané a prepletené rodiny,  moje deti, tvoje deti , naše deti, smútok , nenávisť , hádky –i taký je  model bežnej rodiny.

Preto si myslím, že  ak deti žijú v rozvrátenej rodine, je to horšie , ako keby žili v pokoji  s homosexuálmi.

Ľudí nedelím podľa orientácie, ani rasy . Delím ich iba na dobrých a zlých.

Ak by sme sa mohli v referende vyjadriť, či sme za homosexuálne zväzky, budem hlasovať za. Podotýkam , že nie som na ženy, práve naopak.

Cirkev by sa mala možno viac sústrediť na  zneužívanie detí svojimi kňazmi , lebo toto je oveľa vážnejšou „ zvrátenou  kultúrou smrti / rokmi potlačovanej  sexuálnej prirodzenosti,  ako spolužitie  páru rovnakého pohlavia

Odkaz Biskupom Slovenska:

Ak  sa vám zapáli slepé črevo alebo žlčník, a budete potrebovať operáciu, nezabudnite sa  sa chirurga  opýtať , aká je jeho orientácia. Mohlo by sa stáť , že by to bol homosexuál.

Záverom pár zvučných mien homosexuálov:

Michelangelo, Da Vinci, Alexander Macedonský, cisár Hadrián, Básnici Verlaine a Rimbaud, skladateľ  Čajkovsky, britský matematik a kryptograf Turing- rozšifroval nemecké správy počas II. Svetovej vojny, čím  došlo ku skráteniu vojny a záchrane mnohých ľudských životov / na rozdiel  od Slovenskej cirkvi, ktorá  svojich ľudí posielala na smrť do koncentrákov/

Môžem menovať slávnych hercov, režisérov, ale to by bol dlhý zoznam.

Ukončím m to mojim najmilším spisovateľom  Oscarom Wildeom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?