Miláčik

Autor: Jarmila Durániková | 16.11.2011 o 11:53 | (upravené 16.11.2011 o 12:40) Karma článku: 6,24 | Prečítané:  974x

Má ho každý národ, i my. Charakteristickým javom toho nášho  je nadmerný výskyt vo všetkých sférach kultúrneho života Nedá sa prehliadnuť. Pre opis jeho osoby musíte použiť buď superlatívy , alebo aspoň prívlastky ako vynikajúci, výborný, jedinečný.

Na Slovensku je jednoznačne najlepším glosátorom,  dobrým fejtonistom , textárom , hercom, režisérom , dokonca spevákom . A to nevravím o tom, že je aj výborným golfistom. Skrátka renesančný človek . Leonardo by slepo závidel.

Nemáme veru na Slovensku veľa takých .

Je cťou každej redakcie  mať  Miláčika ako pravidelného prispievateľa  a to nielen  kvôli intelektuálnej istote, ale aj kvôli lepšiemu odbytu.  Lebo Miláčik – to je záruka.  Značka kvality . Ako Lacoste , Puma či  Nike pre športové oblečenie.

 

A Miláčik na titulku českého seriózneho týždenníka- odveký sen každého nekomerčného čitateľa.

 

Poznám len málo osôb  , čo  by Miláčika neuznávali. I keď, ľudia sú večne nespokojní,  na všetko si sťažujú a úspech vám neodpustia.

 

Jedna moja známa sa dokonca pustila do Miláčika , Hlupaňa. Doteraz som nepochopila , k čomu to bolo dobré. Obvinila ho z podpisu akejsi listiny z roku 1977,  čo si na ňu už nikto  ani nespomenie. Vraj to bola vec morálnych zásad. Miláčika to pochopiteľne vytočilo  a venoval jej celý svoj stĺpček v istom týždenníku. Verbálne  ju rozkrájal na „rezanky“ a vyšla z toho ako idiot , ešte k tomu z východu.  Prekvapivo sa jej zastal iba jeden výtvarník, našťastie príspevok  v  uvedenom týždenníku už nezverejnili , lebo to by sa Miláčik mohol uraziť .

Najprv rumázgala, ale nakoniec to rozchodila začala do toho istého týždenníka pravidelne prispievať článkami o histórii.  Poučila sa.

 

Včera som  zočila Miláčika v televízii.

Nepovedal ani slovo, ale výraz jeho tváre hovoril za všetko .  Obklopený šťastnými deťmi  , v ústrety blížiacim sa sviatkom pokoja a mieru,  s očakávaním nového , výhodného telefónneho paušálu , vyzeral tak dojemne , že som uronila slzu. Iba cynik by nezaplakal...

 

 

PS: Akákoľvek podobnosť s konkrétnou osobou čisto náhodná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?