Penta: Ohlodať štát až na kosť

Autor: Jarmila Durániková | 30.7.2012 o 15:46 | (upravené 30.7.2012 o 16:23) Karma článku: 25,27 | Prečítané:  5923x

Dve slová, z ktorých mám husiu kožu a strach , sú rakovina,  a jedna z jej špecifických foriem zvaná Penta. Kým niektoré druhy rakoviny sú dnes  liečiteľné , Penta  metastazuje,   a to tak silne, že sa jej podarilo ohroziť podstatu nášho štátu. V počiatočnom štádiu sa však skúšali medikamenty ako morálka, etika, zásadovosť a demokratické princípy. Márne.

O histórii Penty som už písala v starších blogoch a stále trvám na tom, že ide o zločineckú organizáciu.

Jej jediným cieľom je ovládnuť štát ( state capture) prostredníctvom najvyšších vládnych činiteľov , prokuratúry a súdov , úradov vyšetrujúcich korupciu , ako aj SIS uplácaním tzv. províziami , a následne vykrytie týchto čiernych a nezdanených peňazí cez zahraničné firmy pomocou šikovných pokladníkov.

V praxi to znamená , že Penta sprivatizuje strategické podniky a všetko , o čo bude mať záujem a presadí , aby vláda schválila zákony pre ňu výhodné. Ak však bude problém a nebude dosť poslancov na schválenie zákona , kúpi si ich od inej resp. iných strán.

Oligarcha Haščák má pred sebou šachovnicu , na nej podivné figúrky politikov alebo aj darmožráčov a núl, a posúva ich tak, ako sa mu to hodí.

Penta sa neštíti ničoho a ničoho sa ani nebojí. Disponujú špičkovými právnikmi. Spôsob práce Haščáka (Oligarchu) je prepracovaný do detailu: Keď dá peniaze všetkým veľkým politickým stranám a bude mať s nimi blízke vzťahy , nemusí sa báť, že by mohol byť stíhaný.

Môžu teda poškodzovať finančné záujmy krajiny, zneužívať informácie v obchodnom styku, manipulovať s verejnými obstarávaniami.

Môžu všetko , pretože pochopili, že na Slovensku je politická moc na predaj.

O nekalých praktikách Penty a vládnych predstaviteľov by sme sa nikdy nedozvedeli nebyť dnes už samozrejme bývalého pracovníka SIS, podľa mňa odvážneho človeka , ktorý sa nebál celú Gorilu obnažiť a v jej nahote ju cez britsko-kanadského novinára Nicholsona ukázal .

Najväčšia kauza Slovenska o nepredstaviteľnom kradnutí politikov a ich prisluhovačov, skončí nevyriešená pod kobercom Trnku a spol. , keďže prezident dlhodobo ignoruje vymenovanie nového generálneho prokurátora z doteraz presne nešpecifikovaných dôvodov

Istú nádej som vkladala do bývalého ministra vnútra, ale ten je už mimo hru. Súčasný minister urobí práve všetko preto, aby sa nikdy nevyšetrila.

Gorila, to je háčkovaný sveter, v ktorom ak poškodíte jedno očko, postupne sa vám začne párať všetko.

Načo dráždiť hada bosou nohou?

V tejto republike nie sú peniaze na nemocnice, na zvýšenie platov sestričiek, učiteľov , na SAV , na múzea , knižnice vôbec nedisponujú novými knihami, archeologovia musia žiadať o granty...

Financie na dialnicu Košice – Bratislava sú dnes na zahraničných účtoch politikov , ktorí sa nezákonne a beztrestne obohatili a obohacujú ...

A Penta je tu stále. Dokedy ešte?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?