Otvorený list súdruhovi Haščákovi

Autor: Jarmila Durániková | 13.8.2012 o 14:51 | (upravené 13.8.2012 o 23:10) Karma článku: 21,26 | Prečítané:  2738x

Vážený súdruh Haščák,   viem, že by bolo vhodnejšie oslovovať Vás Vaše Blahorodie, alebo Milý Oligarcha, ale Vaše spôsoby akoby vypadli so scenára  obdobia komunizmu.

Chápem, že pri Vašej náročnej práci pri permanentnom rozkrádaní štátneho majetku našej republiky prostredníctvom skorumpovaných politikov, ste nemali čas si všimnúť, že komunizmus sa rozpadol koncom roku 1989. Slovensko prestalo byť satelitom Vášho milovaného Ruska, v ktorom ste sa naučili týmto nekalým praktikám.

I keď hovoriť na Slovensku o demokratických princípoch , sa aj vďaka Vám nedá, stále platí sloboda prejavu, sloboda zhromažďovania, sloboda tlače, a umelecká sloboda.

Sloboda tlače , súdruh Haščák, je to, že vydavateľstvá si vydajú knihy , ktoré uznajú za vhodné vydania. Obdobie zakázaných kníh, ( ktoré sa aj tak čítali) máme dávno za sebou a nepredpokladám, že by sa to zmenilo.

Preto nechápem Vaše dovolanie na najvyššom súde o zákaze distribúcie knihy Gorila. Kniha je už dva týždne v každom kníhkupectve a vlastní ju každý človek , ktorý ešte nezložil zbrane a verí, že v tejto Vami finančne ohlodanej a morálne skazenej spoločnosti je ešte akási nádej na vyriešenie najväčšej rozkrádačky v dejinách Slovenskej republiky.

Vy nie ste Putin, čo dá zavrieť hudobníčky za to, že vyjadrili svoj postoj voči  diktátorovi. Nie ste ani prezident, premiér, člen vlády či člen parlamentu . Ste iba spolumajiteľom firmy. A preto sa pýtam, čo Vás oprávňuje k tomu, aby ste rozhodovali o vydávaní knižných titulov , alebo určovali ministrovi vnútra, či má alebo nemá čítať správu o vyšetrovaní kauzy Gorila.?

Bolo by na čase , aby ste prestali traumatizovať spoločnosť neustálymi kauzami(najnovšie napr. Dôvera) .Oveľa lepšie by bolo pre nás i pre Vás , keďže máte silné mocenské ambície , aby ste sa s celou svojou kamarilou presťahovali do Ruska , založili tam zločineckú stranu a kandidovali na post prezidenta. Tam by ste mohli realizovať diktátorské praktiky – určovať čo sa bude čítať , aké filmy sa budú premietať , aká hudba sa bude počúvať a v akých rádiách. Osobne by som sa potešila, keby ste skončili v Čine, kde za korupciu i menšieho rozsahu hrozí trest smrti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?