„Zabiják“ menom Rezešovci

Autor: Jarmila Durániková | 30.8.2012 o 14:43 | (upravené 30.8.2012 o 14:58) Karma článku: 18,79 | Prečítané:  2951x

Nečakaná  správa o smrti blízkeho človeka je to najhoršie , čo sa vám  môže stáť. Viem o čom hovorím, pretože pred tromi rokmi tragicky zomrel môj otec. Za svoju smrť si mohol sám, na rozdiel od obetí  havárie v Maďarsku. I tak som sa z tejto smutnej udalosti doteraz nespamätala.

 Ak vám niekto zlikviduje  celú rodinu, z vašej mamy, otca, tety a strýka sú ohorené torzá, je to psychická  celoživotná trauma.

O to horšie , ak ide o smrť zbytočnú. Neskončili by ste na tabletkách, ak by za volantom veľkého luxusného auta sedel normálny vodič, nie  opitá , a možno aj sfetovaná psychopatka, rútiaca sa 200 km rýchlosťou niečomu v ústrety. Ohrozovala všetkých, vrátane seba. A najskôr jej to aj bolo jedno...

 

Reč je o Eve Rezešovej, dcére oceliarskeho magnáta, zosnulého Alexandra Rezeša.

 

Reálna rozprávka o tom, ako sa z obyčajného úradníka vo VSŽ stál cez noc  multimilionár, je tak silná, že  Dobšinský i bratia Grimmovci by zaplakali nad tým , ako málo talentu sa im dostalo.

 

Rezeš dostal ako darček za lojalitu k Mečiarovi  rovno celé železiarne, tzv. vlajkovú loď  československého a neskôr slovenského  hospodárstva. Nie naraz, ale postupne. Keď si Rezeš uvedomil, aké je to jednoduché, zapojil do privatizačného procesu i svojho syna a jeho kamarátov , vytvorili  tzv. Kindermanažment, na čele s Júliusom Rezešom. Vlajkovú loď kormidlovali tak zle, že sa z nej stal Titanic, ktorý sa pomaly ale isto blížil k ľadovcu.

 

Rezešovci a spol.  si uvedomili , že VSŽ je dojná krava , rekordérka  vo svojej kategórii, a že keď ju nevydoja  teraz, tak už nikdy. Svoje žochtáre si k nej nosilo mnoho  vyššie postavených  funkcionárov  VSŽ, ale i  jednoduchších,  ako napríklad istá kráľovná slovenského bulváru a aktérka lacných a primitívnych reality show, Nora M.

 

Svoj majetok si  užívali, ako sa len dalo. Nakúpili domy, hotely, športové kluby, v Španielsku si kúpili haciendu , prevážali sa na drahých limuzínach a na súkromnom lietadle sa prepravovali  do Monackého  Casina. Nikdy nechýbali milenky , väčšinou z prehliadok márnosti , zvanej Miss. Otec si vydržiaval istú Gabiku, fungujúcu  paralelne s manželkou. Zato Julo bol  citlivejší. Svojej prvej žene prišiel oznámiť , že ju opúšťa kvôli  miske Linde, tesne po pôrode ich druhého dieťaťa. Nič lepšie v čase, keď máte hlavu plnú popôrodných hormónov.

 

Rezešovci sa začali správať ako šľachta, i keď bez modrej krvi.

Ako keby tu ich dedovia či pradedovia  mali nejaké hutnícke fabriky, a oni  si len privlastnili  to, čo im odjakživa patrilo. Opak bol pravdou.

Začali pohŕdať  pospolitým ľudom, A prestali ctiť zákon.

 Stali sa miláčikom bulvárov a vtipálek starý Rezeš rozprával žart o tom, že k majetku,  ktorý v roku 2000 odhadoval na štvrť miliardy korún, prišiel vďaka „dlhoročnej poctivej a húževnatej práci.“

 

Mečiar ani Rezešovci neboli za  privatizáciu VSŽ nikdy stíhaní, ani nikto iný.  Svoj luxus si užívajú pokojne dodnes. Myslím, že spávajú dobre.

 

V tomto  chorom prostredí, kde model normálnej rodiny trvalo absentoval,  žila Eva Rezešová. Z nejakých dôvodov asi nebola šťastná.  Nepomohlo jej ani manželstvo hokejistom, ani vzťah s podnikateľom. Ani dve pekné dcéry. Nevedela, čo so sebou. Uchýlila sa k alkoholu, lebo to je najednoduchšie riešenie.  Alkohol je dobrý radca, ale zlý pán. Raz to muselo skončiť. Bohužiaľ takto tragicky.

Keby sa táto tragédia stála na Slovensku , Rezešovsky  klan by sa už postaral o to, aby vyšla s podmienkou za  neúmyselné zabitie. Money talks.

 

Lenže toto jej len tak neprejde. Najlepšie roky strávi pravdepodobne vo väzení.

 

V tejto rodine to nie je prvý prípad. V Košiciach  sa rozprávalo o tom, ako Július rýchlou jazdou spôsobil smrteľnú nehodu na Terase / časť Košíc/ Dohodol sa vraj s bodyguardom, ten to zobral na seba a odsedel to za  dohodnutý  finančný obnos miesto Júliusa. Žiaľ,nie sú dôkazy, a zdroj agentúra JPP ( jedna pani povedala) neobstojí.

 

Jeho druhá žena pri dopravnej nehode zabila starší manželský pár.

Matka ich nevlastnej sestry zabila motokára.

 

Eva Rezešová zabila štyroch ľudí.

 

Nezdá sa vám, že s týmto menom akosi často súvisí slovo  smrť?

Ich luxusné a bezpečné autá ich ochránia, ale niekto by ich mal upozorniť na to , že po  cestách a diaľniciach jazdia  i jednoduchšie autá, ktorých majitelia nevykradli  najväčší oceliarsky gigant Slovenska, a že zákon platí pre všetkých rovnako.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?