Otvorený list prezidentovi SR , pánovi Ivanovi Gašparovičovi

Autor: Jarmila Durániková | 26.10.2012 o 11:44 | (upravené 31.1.2013 o 16:12) Karma článku: 23,40 | Prečítané:  28398x

Ani po výklade Ústavného súdu vo veci vymenovania p. Čentéša za Generálneho prokurátora, ste sa pre občanov našej krajiny nevyjadrili dosť  jasne o tom, aké dôvody vás vedú k jeho nevymenovaniu.

Keďže Vy sám s tým máte problém , rada by som Vám pomohla. Vy prosto nemáte pána Čentéša radi. Je to prirodzená ľudská vlastnosť , a netreba sa za to hanbiť, ba práve naopak, treba to naplno vytrúbiť do sveta.

Tak ja , napríklad , nemám rada Vás. A mám na to hneď plno dôvodov:

· pretože zahmlievate svoju účasť v KSČ

· pretože Vás ako Generálneho prokurátora musel v roku 1992 odvolať vtedajší prezident Havel za „ nečinnosť“

· pretože ste sa podieľali spolu s v. Mečiarom na zločinoch ako únos prezidentovho syna a vražda Roberta Remiaša.

· pretože ste sa spolu s V. Mečiarom podieľali na divokej privatizácii- najväčšej rozkradačke štátu v dejinách samostatnej SR( ak nerátam Pentu)

· pretože ste bývalého prezidenta Kováča nazvali starým „..ujom“ a neodstúpili ste z funkcie predsedu NRSR už z morálnych alebo etických dôvodov

· pretože ste spolu s Mečiarovou kohortou dali vyrobiť hodiny , aby bývalému prezidentovi Kováčovi odrátavali čas do konca jeho prezidentského obdobia /asi by sa vám dnes táto infantilná trápnosť nepáčila/

· preto, že ste po tom všetkom mali guráž kandidovať za prezidenta.

· pretože Vašim poradcom je arcikomunista súdruh Číč, ktorý ani nevie, že Slovenská republika už nie je socialistická. Najväčší konformista v dejinách Československa- a vždy vo  vysokých štátnych funkciách, bez ohľadu na situáciu. Ak by tu vládla NSDAP , iste by bol jej šéfom. Len pre občerstvenie pamäte: Súdruh Číč koncom 50 tých rokov vyhadzoval študentov práva zo škôl kvôli ich „ nevhodnému“ pôvodu.

Apropo, spolu s Mečiarom ste podpísali zákon NRSR 125/1996 z.z, o protiprávnosti komunistického režimu.

· Pretože ste klamali  v prípade podvodníka Varehu. Tvrdili ste, že ho nepoznáte a pritom vám pomáhal s kampaňou a bol prítomný na vašej inaugurácii.

· Pretože som si nevšimla, že by ste urobili niečo pre pospolitý národ tejto krajiny, vyjadrili sa ku kauzám, ktoré systematicky traumatizovali a traumatizujú spoločnosť: od nastenkového tendra počnúc, cez emisie, až po kauzu Gorila., končiac.

· Preto že Váš verbálny prejav väčšinou postráda pointu alebo je inak nezrozumiteľný , ale pre zberateľov perličiek z úst verejných činiteľov isto cenný

· Pretože Vás okrem fujary , hokeja a pretekov nezaujíma nič, vrátane vášho úradu. Skrátka , Vaša nečinnosť hraničí už s lenivosťou alebo neschopnosťou.

Napriek tomu všetkému , v prezidentských voľbách 2004 som Vás volila len preto, aby nezvíťazil Váš protikandidát Mečiar. Teda menšie zlo. I keď zlo ,ako matematická veličina, nemôže byt nikdy väčšie alebo menšie- vždy to bude len zlo.

V roku 2009 sme už konečne nemuseli voliť zlo, pani Radičova by bola neporovnateľne lepšou prezidentkou ako Vy.

Či už nevymenujete pána Čentéša na právoplatne zvolený post z relevantných alebo len ješitných dôvodov, je to len na Vás. Vďaka schizoidnému výkladu Ústavného súdu / načo je vôbec taký Ústavný súd/ na to máte právo.

Myslím si, že pre Vás bude „ dobre“ , ak Pána Čentéša nevymenujete. Mohlo by sa totiž ukázať, že je to morálny a slušný človek...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?