Keď bezočivosť súdruha Harabina prestáva byť únosná..

Autor: Jarmila Durániková | 15.11.2012 o 14:19 | (upravené 15.11.2012 o 18:44) Karma článku: 29,10 | Prečítané:  10131x

Vážený predseda Najvyššieho súdu,      chcela by som vás upozorniť na to, že vo Vašom  retušovanom  životopise chýbajú údaje o Vašich úspechoch  pred rokom 1989. Pravdepodobne si toto obdobie už nepamätáte a ja by som vám ho rada pripomenula.

Zabudli ste celkom určite na svoje členstvo v KSČ.

Ako predseda senátu okresného súdu v Poprade ste vtedy odsúdili na väzbu pátra Cyrila Bystríka Janíka. Vedeli ste , že Bystrík je nevinný , lebo ste ho najskôr oslobodili. Lenže boli ste slaboch na to,  aby ste vzdorovali tlaku štátneho záujmu. Bystrík zomrel vo veku 46 rokov. Ale už vtedy ste boli superkarierista bez morálky, etiky a chrbtovej kosti , čo Vám , žiaľ , zostalo do dnešných dní.

Dosť ťažko sa chápe, ako ste sa s týmto kreditom mohli dostať na miesto strážcu spravodlivosti a zákonnosti na Slovensku, keďže Vaše skutky s týmito dvomi slovami nemajú spoločné vôbec nič.

Vaša úžasná kariéra sa začala v roku 1998, na najvyššom súde Usadili ste sa na justičnom Olympe a opojili ste sa neobmedzenou mocou. Pasovali ste sa do úlohy stredovekého feudála, obklopili ste sa vazalmi- sektou zvanou „súdna rada“, čo Vás za slušné odmeny podporí zakaždým, keď Vám ide o vašu doživotnú stoličku.

Striedali sa tu vlády , v politike sa udiali rôzne turbulencie. No zdá sa, že Vaše tektonické dosky sa nie a nie pohnúť. Držia Vás pevne . A vy to dobre viete.

Vlas sa vám neskrivil na hlave , keď ste sebe a svojim rektoskopom pridelili mimoriadne tučné odmeny. Využili ste vtedajšie vákuum , keď parlament nemal kompetenciu schvaľovať odmeny NS.

Ani vtedy, keď ste rozvážali celú svoju rodinu služobným autom do práce a z práce a sem a tam, a z ministerstva spravodlivosti, ktorému ste v tom čase šéfovali , ste si urobili súkromnú firmu Harabin s.r.o.

Nič sa Vám nestalo ani vtedy, keď ste odobrali funkcie viacerým okresným a krajským sudcom len preto, že mali iný názor ako vy a boli za reformu súdnictva.

Nič sa Vám nestalo ani za antisemitské výroky voči osobe poslanca Daniela Lipšica , ktorému nesiahate morálne ani len po špičky jeho topánok.

Nehovoriac o Vašom primitívnom výroku , adresovanom tomu istému poslancovi.

Keď   ste ako minister permanentne odmietali vykonanie auditu vo Vami spravovanom rezorte, boli ste za to mierne sankcionovaný, ale to sa Vám mnohonásobne vráti vysúdením na niektorom z našich alebo medzinárodných súdov, lebo v tom ste majster. Nezabudnite plakať nad tým, že boli porušené „Vaše ľudské práva.“ Neviem, či je v republike inštitúcia a hlavne médium, s ktorým by ste nemali súdny spor. Helenka Vondráčková a jej manžel môžu len slepo závidieť. No na rozdiel od nich, vy ich aj vyhráte. Vaša prefíkanosť prevyšuje aj líščí mýtus.

Vo Vašej kariére sa nič nezmenilo a nezmení ani kvôli   priateľskému   vzťahu s narkobaronom Sadikym, právne odsúdeným v našej republike. V demokratických krajinách odstupujú ministri, poslanci a štátni funkcionári dokonca i za nevinnú „ bokovku“, ale Vy na priateľskom telefonáte s drogovým dílerom ešte zarobíte obrovské peniaze. Absurdné, nie však nemožné .

Ste majster klamstiev a pretvárky . Ste hrubý, bezočivý , arogantný a spupný.

To, ako Vás miluje národ, sa môžete dozvedieť na rôznych internetových fórach , kde prvá veta väčšinou začína (pri pohľade na Vašu osobu) slovami „o gastroťažkostiach.“

Vám to ale môže byť jedno. Vy predsa nemusíte rešpektovať žiadne pravidla.

Ste tu ako pozostatok mečiarovského čierneho obdobia a odleskom jeho neslávneho vládnutia.

Ono sa hovorí , že na každú dieru sa nájde záplata, ale pre vás to znie ako klišé.

Keby ste mali v sebe čo i len náznak nejakej sebareflexie , možno by ste sa ospravedlnili Organizácii nespravodlivo odsúdených za hore menovaného pátra Bystríka. Možno by ste priznali, že so Sadikym sa len zbežne poznáte asi tak, ako prezident s Varehom.

A keby tej sebareflexie bolo viac, nereflektovali by ste už na žiadnu z justičných funkcii a nehanobili jej dobré meno. Snáď sa občania toho dočkame.

PS: Bohyňa Justícia je zobrazovaná so zaviazanými očami, v jednej ruke má váhy a v druhej meč: váhami je spravodlivosť vážená a mečom chránená, pričom meč bez váh by predstavoval holé násilie a váhy bez meča bezmocné právo.

Symbol Bohyne Justície vo Vašom  ponímaní vyzerá dosť opotrebovane,  bez váh i bez meča...

Ospravedlňujem sa za právne nepresnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?