Pán premiér, plačete na nesprávnom hrobe...

Autor: Jarmila Durániková | 12.12.2012 o 13:21 | (upravené 12.12.2012 o 14:59) Karma článku: 31,36 | Prečítané:  3747x

Nedávno ste v súvislosti so štrajkom učiteľov v istej politickej relácii vyhlásili, že vy by ste veľmi, ale veľmi  radi  zvýšili učiteľské platy aj o 30 %. No ale ako, keď je štátna pokladnica prázdna? Nezabudli ste pripomenúť  , že vy pochádzate z robotníckej rodiny a že máte sociálne cítenie.  Dojemné, až sa chcelo obligátnu slzu vyroniť.  Hlavne Vaši ministri majú sociálne cítenie: pán Počiatek k J&T , pani Zvolenská a pán Malatinský súcitia s Pentou.

Pán premiér, plačete ale na nesprávnom hrobe.  Ak nie sú peniaze v štátnej kase, tak len preto že ju niekto vykradol.  Pripomeňme  si zopár káuz z dávnejšieho obdobia, ktoré by občanov tohto štátu mohli zaujímať. Pretože pod nánosom iných káuz sa udupali do zeme.

 

1.     Nástenkový tender . Ako zo  zlého filmu. Pred Vašimi  i našimi očami.  Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR zlodejským spôsobom  obstaralo u firiem blízkych Vášmu vtedajšiemu koaličnému partnerovi, Jánovi Slotovi práce,  alebo tovar,  ktorého cena ani len zďaleka nezodpovedala bežnej cene tovaru, ale bola  mnohonásobne predražená a nereálna. Spolu asi tri  miliardy starých slovenských korún. Trochu veľa za logo, TV šot a právnické služby. Bol to očividný podvod a podraz najhrubšieho zrna , ak vezmeme do úvahy fakt, že tender bol zverejnený len v  budove ministerstva , a na takom mieste , aby o ňom nikto nevedel. Teda mohli ste tam prísť a spýtať sa vrátnika :“ Prosím vás, nie je niekde v budove nástenka a na nej zverejnený tender?“ Toto je už téma pre Hollywoodske štúdiá. Nič to však nemení na fakte, že za toto , prepytujem „svinstvo“, nebol nikto stíhaný . Síce ste vymenili ministra Janušeka za ministra Štefanova, priameho zosnovateľa tejto nehoráznosti.

Zaujímalo by ma , pán premiér, v akom stave sa nachádza táto kauza. Tri miliardy korún by učiteľom  iste pomohli.

 

2.     Kauza Emisie a garážová firma Interblue . Prišli sme  o mnoho miliónov  EUR len preto , aby z toho niekto profitoval.Tiež to nebol normálny, čistý obchod. Pýtam sa, akú zodpovednosť ste  z toho prípadu vyvodili a kto bol stíhaný? Vy ste sa vyjadrili, že pre vás je kauza uzavretá. Kto ale nesie zodpovednosť za nevýhodný predaj emisii? Aký je výsledok?

 

3.     Tunel Branisko? Svetová rarita vytunelovať tunel. Spomínam si , že ste sa zmienili o spolupráci so švajčiarskymi vyšetrovateľmi.  Kde sú vykradnuté peniaze,  a kde sú mená zodpovedných manažérov?

 

4.     Kauza Gorila – najväčšia rabovačka štátnych peňazí Pentou cez skorumpovaných politikov v dejinách samostatného Slovenska.

 

Kauza sa dotýka všetkých , takže sa nemôžete vyhovárať .   Miesto toho , aby po roku vyšetrovania boli na svete mená obvinených zločincov,  vyjde Ústavný súd s tým, že byt Zoltána Vargu bol odpočúvaný nelegálne. No to nemyslí pani Ivetka vážne. Ak sa v nejakom konšpiračnom byte pácha ekonomická kriminalita, je priamo nutné, aby bol sledovaný.

Zaujíma ma , kedy  bude kauza vyšetrená  a vyvodená zodpovednosť.

 

 Orgány činné v trestnom konaní spia ako Šípková Ruženka a novodobí princovia si našli   iné krasotinky. Prokuratúra neurobí  nič , kým na prameni bude sedieť žabiak Trnka.  Súdnictvo  by sa dalo  pomenovať slovom  katastrofa.  Vy sami ste sa vyjadrili, že naša  justícia nie je v poriadku.

 

Pán premiér, musíte nájsť spôsob ako  primäť  prezidenta k vymenovaniu generálneho prokurátora, či to už bude pán  Čentéš,  alebo niekto iný. I keď pochybujem že  pri tejto politicko-mafianskej previazanosti sa pohne  lístok na strome.  Niečo je veľmi prehnité v štáte slovenskom.

 

Tony Blair  donútil britskú panovníčku , ktorá ignorovala pohreb svojej nevesty , aby sa vrátila z Baltimoru do Londýna a začala sa správať  "ako kráľovna." Vyjadril  to jednou vetou: "Každý štvrtý Brit si praje rozpad monarchie."O pár hodín bola v Londýne a urobila všetko,  čo sa od nej očakávalo.

 

Každý Slovák  si praje , aby sa prestalo kradnúť a aby sa vyšetrili zločinecké kauzy.

Pán premiér , začnite sa správať ako premiér, keďže prezident sa ako prezident správať nedokáže. A hlavne: začnite plakať  na tých správnych hroboch...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?