Robert Fico-majster výhybiek

Autor: Jarmila Durániková | 14.3.2013 o 13:19 | (upravené 14.3.2013 o 14:33) Karma článku: 30,11 | Prečítané:  4426x

Sobotňajší  hlavný titulok denníka SME  „ FICO: Penta ovláda štát“ vzbudil v človeku na chvíľu pocit, že i Robert Fico nakoniec pochopil, akým vredom  na slovenskej ekonomike je  pôsobenie  zločineckej  kremľofilnej skupiny  Penta v naše krajine.

Fico problém nerieši, on iba konštatuje. Nakoniec, v ďalšej časti rozhovoru , ktorý poskytol nenávidenému denníku, tvrdí , že finančným skupinám sa vyhnúť nedá a hneď to vysvetľuje :

Ak chcete riadiť štát, často narážate na vlastníkov a majiteľov a musíte s nimi riešiť veci. Tak čo je ne tom nepochopiteľné?“

Bojím sa priznať , ale celej vete nerozumiem.

Ak by Fico nebol premiérom našej krajiny, celkom isto by sa uživil ako výhybkár. Pretože v tomto odbore je absolútne najlepší.

Vidno, že Fico pravdepodobne nebol dobrý v exaktných vedách, lebo ináč by vedel , že napríklad druhá odmocnina zo 16 sú vždy 4. Nemôže to byt žiadne iné číslo.

Presne tak je aj s priamymi otázkami - akurát sú tam dve možnosti: áno a nie. Je to jednoduché.

„ Pán premiér, ospravedlníte sa pani Szatmáry za vaše výroky o menšinách?“

Fico: Výhybka. On to tak nemyslel.

„ Pán Fico, nevadí vám , že nemáme generálneho prokurátora?“

Fico: dvojitá výhybka. Problém hodí na prezidenta, a pritom vie, že prezident urobí len to , čo mu on povie.

Pán Fico , boli ste v byte na Vazovovej?

Fico: Trojitá výhybka.

V tomto prípade vždy znervzoznie. Nie je dôvod. Všetci vieme , že tam bol.

Zaujímavý je Ficov prístup k niektorým osobám. Vadí mu Čentéš, lebo skartoval, ale nevadí mu, že jeho kamarát Čižnár popíja s mafiánmi.

Prezidenta má tak veľmi rád, že nevidí ani jeho minulosť , ani jeho nekompetentnosť , až neschopnosť vykonávať funkciu hlavy štátu.

Citujem:

„ Na Slovensku ako keby už žiadna autorita neexistovala. Očakával by som, že keď pán prezident príde do miestnosti, tak sa postavíte a prejavíte mu všetku úctu.“

Nuž, milý pán premiér Fico, celkom s vami v tomto súhlasím. Ak by do miestnosti vstúpil Bill Clinton, Barack Obama , anglická Kráľovná a možno aj Iveta Radičová, so všetkou úctou by som to urobila. Ivana Gašparoviča však nepovažujem za prezidenta , ktorý by si akúkoľvek úctu zaslúžil z dôvodov, ktoré sú každému súdnemu človeku známe.

Pri otázke o zriadení unitárnej zdravotnej poisťovne , Fico konečne neuhýba s prehľadom vysvetľuje že on chce pomáhať ľudom, aby ich súkromné poisťovne nezotročovali ešte viac( ako ich zotročuje jeho vláda.)

Odmieta obvinenie, že tak robí len kvôli Pente, aj keď s Haščákom občas behá po hrádzi.

Nakoniec obviní novinárku SME, že ho otravuje „tupotinami“ , miesto toho, aby sa venovala prehláseniu Angely Merkelovej o zodpovednosti za vývoj krajín ako Maďarsko, Slovensko a Česká republika. Opäť výhybka.

Poznámka pre p. Fica: Pán Fico, vy ste si zase nevšimli , že pani Merkelová by nikdy nedopustila, aby štát ovládali zločinecké skupiny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?