Zastavme ich,bratia alebo Vivat ! Slovenská socialistická republika

Autor: Jarmila Durániková | 17.6.2013 o 15:19 | (upravené 18.6.2013 o 17:07) Karma článku: 12,01 | Prečítané:  222x

Verš našej hymny nás varuje pred hromami. Ale tým predchádzajú  mraky. A i keď sa hovorí, že každý mrak má striebornú podšívku, ten, čo sa rozprestiera  nad našou malou krajinou , má bohužiaľ  podšívku červenú .V utorok  bude proces červenej vlády ukončený a kompletný . Už majú pod kontrolou všetko.  Boľševicko - mečiarovský    systém  práve začína.

. Škandál v Česku  a jeho dôsledky  nechávajú  Fica chladným  . Lebo on vie, že toto  sa u nás nikdy nestane . To by  na Generálnej prokuratúre nesmeli sedieť podivné postavičky, čo urobia všetko  preto, aby na úrad vlády  nikdy nevtrhli  v noci kukláči  a nevykonali  zásah. Nech si Fico myslí, že to bolo teatrálne. Bola to tá  jediná správna vec

  Neprajem si nič viac, než sa dožiť pohľadu   na aktérov kauzy Gorila s rukami  vzadu, a putami. Mnoho  postáv naprieč celým politickým spektrom.  Iste, som lenonovský  snílek...

 

Ak by sme urobili rebríček teatrálnosti  za posledný  víkend,  prvé miesto by zaslúžene vyhral  minister vnútra Kaliňák v sobotu, v pravidelnej relácii slovenského rozhlasu. Jeho nervové extempore nemalo chybu. , Myslím, že by mal   brať pravidelne nejaké medikamenty, pre začiatok xanax. Voči  vždy kľludnému Procházkovi pôsobil ako  nazúrený tiger.  A to ani nemal dôvod, keďže   voľba GP je na dosah a jej výsledok takmer istý. Nechápem , ako môže taký nevyrovnaný človek viesť    ministerstvo.

 

 Kauza  voľby  voľby  Generálneho prokurátora     je taká  dlhá , že už   začína byť nudná .  Neviditeľný prezident potreboval  dostať kontúry. Zrazu mal aj názor- samozrejme smeracký, lebo „ on už tak ako keby bol  členom Smeru".

 

 A  tak sa nám  pán Gašparovič zaťal a poďho   trucovať. Začalo divadlo s prvkami komédie, i keď nie celý národ sa na tom bavil . Prezidentove dôvody na nevymenovanie  pána Čentéša  do jeho  legitímne zvolenej funkcie  boli a sú slabé ako trikrát vylúhovaný  Pigi čaj.   Do  procesu sa  zapojil aj Ústavný súd, ale pre neschopnosť   jeho šéfky   dodnes nanašiel riešenie.

Poznámka:   Prečo  nadľudia - rozumej  sudcovia  nemôžu  byť odvolaní  pre neschopnosť . Lebo my podľudia  -kedykoľvek.

 

Ale i tento dobre živený príbeh raz skončí.   Netrpezlivý Fico si do funkcie nasadí svojho  priateľa. Červená vláda  je tu v celej svojej  nádhere.   Plno  všetkého schopných ľudí  s minimálnou sebareflexiou  a maximálnou  túžbou po moci a bohatstve.

 

Apropo, ak sme už u prezidenta, dlho  som o ňom nepočula .  V  čase povodní sa neunúval  ani predstúpiť  pred obyvateľov  najviac postihnutých oblastí a  ani poďakovať alebo pochváliť prácu vojakov, policajtov a hlavne dobrovoľníkov. Nakoniec, ak sa nemýlim , je stále  vrchným veliteľom ozbrojených síl... Najskôr bol  na nejakej insitnej fujarovej slávnosti, alebo na pretekoch, na hokeji., alebo  na  poľovačke. Bohužiaľ,  pri takej vytaťaženosti  mohol   povodne prehliadnuť...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?