Vynikajúca hradná komédia.

Autor: Jarmila Durániková | 18.7.2013 o 12:00 | (upravené 18.7.2013 o 13:44) Karma článku: 20,93 | Prečítané:  777x

Ani Woody Allen  by nenatočil takú vtipnú komédiu , akú nám tu včera predviedla naša politická špička. A to som si myslela , že v týchto „ Psích dňoch ," sa nič neudeje.

Ale to by nemohol byť prezidentom   síce neschopný, ale  občas všetkého zla  schopný   súdruh a brat  , jeho excelencia Ivan Gašparovič .S celým svojim ansámblom nacvičili   teátro,  po zhliadnutí ktorého  nezostalo jediné oko suché .

Vidieť spolu Gašparoviča,  Fica i Harabina, to bola  ťažkotonážna  záťaž na môj žalúdok, ale  ešte to nedosiahlo tej pravej úrovne: o to sa postaral až súdruh  Harabin tromi bozkami  súdruhovi Ficovi. V prvej chvíli som myslela že, sa mi sníva. Kopia bozkov  Brežneva s Honeckerom, ale i s Husákom. Musela som sa pozrieť do kalendára,  aký je rok.

 

Názov tejto divadelnej hry je prozaicky: Vymenovanie Generálneho prokurátora. Svoju rolu v nej odohral aj prezidentov Trúbač, keď sa pokúšal novinárom vysvetliť, prečo sa o tejto udalosti dozvedeli na poslednú chvíľu. Pravdupovediac , toho človeka mi je ľúto .  Má problémy s pamäťou , čo sa dokázalo, keď trikrát  menil dátum pobytu prezidenta  na istej poľovačke. Nakoniec sa ukázalo, že tam  prezident ani nebol. Len aby sa pán Trubač v toľkých  výhovorkách a klamstvách sám nestratil, lebo by sa mohlo stáť , že by sa už nenašiel...

 

Ale poďme k hlavnému  aktérovi komédie, Gašparovičovi. I keď permanentne zachrípnutý, šťastný z toho, že konečne vymenoval  Generálneho prokurátora,  vymaľovaného  Smerom , v pekných, červených  farbách. A ako prvý  Čižnárovi  aj blahoželal. Nezabudol pripomenúť Ústavu/ lepšie by bolo, keby  sa ňou aj riadil/.

Druhou hlavnou  postavou bol samotný Generálny prokurátor. Sľúbil, že sa zamerá na bité ženy a daňové úniky. Ani zmienka o riešení veľkých  káuz. Ako ináč.

 

Vybozkaný Fico  i nevybozkaný  Gašparovič  si môžu oddýchnuť . Balvan ,menom Čentéš, im už na hlavu nespadne... Divadlo sa skončilo,  standing ovation však boli akési vlažné...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?