Pochod „ Za život“ v Košiciach – Defilé náboženského fanatizmu

Autor: Jarmila Durániková | 24.9.2013 o 11:38 | (upravené 24.9.2013 o 16:36) Karma článku: 17,86 | Prečítané:  3551x

To, čo v nedeľu predviedla  v Košiciach katolícka  cirkev, si naozaj zaslúži  medzinárodný obdiv. Zorganizovať asi päťdesiat  tisíc veriacich – to chce naozaj dobre organizačné schopnosti aj istú finančnú  podporu. . M. Michalčík  - mladý chlapec so stredovekými názormi ,  to zvládol   vynikajúco.

 

Cirkev ako ostatne vždy , ničím neprekvapila . Teraz sa však  sústredila  na  iba na interrupcie. I keď sám Pápež František apeluje na cirkev , aby sa donekonečna nezaoberala  témou interrupcii , antikoncepcií  a homosexuálmi, naša katolícka cirkev akoby   nepočula. A tak nasadila do  akcie  to najlepšie, čo mohla.

Na pódiu sa striedali osobnosti, každá z nich povedala srdcervúci príbeh , moderátor tiež prispel svojou troškou do mlyna. Presne toto  zhromaždení potrebovali. Nasledovali   veľké ovácie a skandovanie.  Nálepky a   vlajky s logom Pro Life   niesli okrem dospelých i malé deti, ktoré slovu interrupcia nerozumejú, ale   brain washing  je najúčinnejší, keď sa s ním začne v útlom detstve.

Zúčastnila som sa tejto akcie . Opozične.

Nemám pocit, že by sme nutne potrebovali  pochody za Život. Nie sme krvilačné  šelmy , čo dennodenne  nerobia nič iné , len vraždia svoje nenarodené deti.  Štatistiky ukazujú  rapídny pokles  potratov. Navyše, ak sa žena rozhodne pre takú hroznú vec,  je to  celoživotná trauma a verte tomu , že to nerobí zo žiadneho rozmaru , ale z vážnych dôvodov.

Interrupcia je vždy , vždy vecou ženy. Je to jej maternica, jej riziko, jej trauma.

Kto je cirkev v našej krajine , aby súdila a určovala  či budeme alebo nebudeme mať deti ?

Kto je cirkev, aby určovala či smieme používať antikoncepciu?

Kto je cirkev , aby určovala , či budú homosexuáli žít vo zväzku ?

Ak sa pasuje do úlohy jedinej správnej určovateľky života,  prečo potom  nerieši  kauzy zneužívania  deti svojimi  kňazmi. Prečo nerieši svoje neprehľadné financovanie? Prečo má strach z Bezáka?

Pretože cirkev nevidí  a nepočuje. Nevidí  zúfalú sociálnu  situáciu, nevidí nezamestnanosť , nevidí  kauzy , nevidí vykrádanie štátu. Na očiach má ružové okuliare. Možno by bolo  vhodné konečne  prejsť na vyššie dioptrie

Cirkev je hlavne pokrytecká a netolerantná voči   iným životným postojom.

Boli sme na tom pochode, aby sme vyjadrili svoj  názor. Mali sme  zopár  transparentov,  citovali sme hlavne Pápeža  Františka.   Nikoho sme neurážali. Boli sme šyria  voči  obrovskému  fanatickému davu.

Našťastie sme boli atakovaní iba verbálne .  Tento krát.

Označili nás za narkomanov,  bláznov , vyšinutých a podobne.  A že sa máme liečiť.  Podľa mňa by sa mala  cirkev konečne vyliečiť z bludu, že žijeme  v stredoveku. Žena už dávno nie je  bezduchým prostriedkom na rodenie detí.  Pripomínam všetkým, čo si nestihli všimnúť:  žijeme v 21. Storočí.

PS: A teraz ma  ukrižujte , ukameňujte alebo rovno upáľte.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?