Katolícka cirkev: Teror a strach

Autor: Jarmila Durániková | 10.12.2013 o 14:47 | (upravené 10.12.2013 o 14:57) Karma článku: 16,53 | Prečítané:  3424x

Tak, ako prichádzajú pred Vianocami  mobilní operátori  s novými produktmi a firmy so zľavami, i cirkev prišla s niečím ohurujúcim. Čitanie listu od biskupov  o tzv. kultúre smrti, nemá obdobu. Cieľom celého toho paškvilu je nastoliť na  katolíckom Slovensku  strach a teror. Lebo slovo „ Smrť“ takú reakciu vyvolá.

T

Ak si celý list prečítate , zistite, že sú to rokmi  omieľané formulky. Tento krát  však  cirkev upustila od tradičnej témy potratov a namierila zbrane hromadného ničenia na homosexuálov. No  a  udrela na citlivú tému rodiny.

Začnime  hneď touto vetou: Rodina je Božia ustanovizeň.  V poriadku. Prečo potom  katolícki kňazi nežijú rodinným životom, neženia sa , a nemajú deti. ?

Prečo žijú v nezdravom celibáte? Veď ten sa môže zrušiť.

Prečo  iní kresťanskí kňazi  môžu  žiť v normálnych rodinných zväzkoch?/Grekokatolíci , všetky odnože protestantov, aj  pravoslávni./

Ako potom  oni chcú byť určovateľmi  toho správneho modelu rodiny?  Sú to vojaci, ktorí nikdy nebojovali vo vojne.

Natíska sa aj otázka , prečo sa Ježiš neoženil . Čo ak bol aj on homosexuál? To by ma celkom zaujímalo,  aký cirkus by vyvolala táto skutočnosť.  Prečo nemohol byť? Kto to vie? Dokážte mi to. Iste , to nie je matematická veta.

Okrem iného sa v liste biskupov píše:

Rozvratom rodiny sa znehodnocuje ľudské šťastie , ktoré práve v nej nadobúda pozemskú dokonalosť. Ohrozuje to život a nastoľuje sa kultúra smrti.“

Tejto vete nerozumiem. Aká kultúra smrti? Dnes  už  pomaly ťažko nájdete  nerozvedenú rodinu. Žiaľ. Zmiešané a prepletené rodiny,  moje deti, tvoje deti , naše deti, smútok , nenávisť , hádky –i taký je  model bežnej rodiny.

Preto si myslím, že  ak deti žijú v rozvrátenej rodine, je to horšie , ako keby žili v pokoji  s homosexuálmi.

Ľudí nedelím podľa orientácie, ani rasy . Delím ich iba na dobrých a zlých.

Ak by sme sa mohli v referende vyjadriť, či sme za homosexuálne zväzky, budem hlasovať za. Podotýkam , že nie som na ženy, práve naopak.

Cirkev by sa mala možno viac sústrediť na  zneužívanie detí svojimi kňazmi , lebo toto je oveľa vážnejšou „ zvrátenou  kultúrou smrti / rokmi potlačovanej  sexuálnej prirodzenosti,  ako spolužitie  páru rovnakého pohlavia

Odkaz Biskupom Slovenska:

Ak  sa vám zapáli slepé črevo alebo žlčník, a budete potrebovať operáciu, nezabudnite sa  sa chirurga  opýtať , aká je jeho orientácia. Mohlo by sa stáť , že by to bol homosexuál.

Záverom pár zvučných mien homosexuálov:

Michelangelo, Da Vinci, Alexander Macedonský, cisár Hadrián, Básnici Verlaine a Rimbaud, skladateľ  Čajkovsky, britský matematik a kryptograf Turing- rozšifroval nemecké správy počas II. Svetovej vojny, čím  došlo ku skráteniu vojny a záchrane mnohých ľudských životov / na rozdiel  od Slovenskej cirkvi, ktorá  svojich ľudí posielala na smrť do koncentrákov/

Môžem menovať slávnych hercov, režisérov, ale to by bol dlhý zoznam.

Ukončím m to mojim najmilším spisovateľom  Oscarom Wildeom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?