Fico je plne zodpovedný za emisný podvod

Autor: Jarmila Durániková | 15.1.2014 o 10:17 | Karma článku: 29,31 | Prečítané:  5721x

Treba uznať , že aktéri kauzy emisie neboli žiadni babráci. Premysleli to celkom dôsledne a takmer dokonale. Keď Japonci prejavili záujem o kúpu emisii zo Slovenska, naša vláda, konkrétne Ministerstvo životného prostredia, s tým súhlasilo, a obchod mohol prebehnúť. Vtedy sa však v nejakej hlave zrodil diabolský nápad : založíme fiktívnu, alebo tzv. garážovú firmu , a obchod prevedieme cez ňu. Inými slovami: emisie predáme za lacné peniaze garážovej firme, a cez túto nastrčenú firmu potom za draho predáme Japoncom. Zarobíme milióny a tie si rozdáme. Toto je v hrubých rysoch všetko . A klaplo to.

O celej tejto transakcii musel vedieť aj vtedajší premiér Robert Fico. Že ide o podvod storočia, ak nerátam Gorilu, vedel každý nad IQ 80. Potvrdil to aj Fico, keď vyhlásil: „ Všetko treba vyšetriť. Verím, že Generálna prokuratúra v tejto veci koná...Nech sa všetko vyšetrí do poslednej bodky. Nemám s tým žiadny problém“ Po štyroch rokoch polícia zastavila trestné stíhanie, odobril to aj prokurátor. Vlastne sa nič nestalo. Iba gauneri z najvyššej politiky ukradli 66 miliónov EUR. Navyše sa zistilo , že nikto nevie, či z toho podvodu bola zaplatená daň. Toto je výsledok práce našich vyšetrovateľov pod vedením ministra zloducha Kaliňáka, žiaľ, možno budúceho premiéra tejto krajiny. Našťastie kauzu opätovne vytiahla na svetlo strana SaS a denník SME.I zrazu sa všetko zmenilo. Generálny prokurátor / existuje vôbec? Videl ho niekto od jeho menovania? / prisľúbil nové prešetrenie prípadu. Každému okrem Slovenskej polície a ministrovi Kaliňákovi je jasné, že ide o kriminálny čin. Dokonca sa objavili a j zoznamy Slovákov, ktorým boli od garážovej firmy Interblue Group zaslané peniaze. Zoznam má byť zverejnený. Problém je , že na zozname sedí ako žaba na prameni minister Kaliňák. Dôvod, pre ktorý nemôžu mená zverejniť je ten, že ministerstvo vnútra sa musí venovať dôležitejším záležitostiam – ako napríklad prípravám na prezidentské voľby – rozumej voľby Roberta Fica za prezidenta. Alebo sa venujú gumovaniu , zabieľovaniu, začierňovaniu alebo skartácii mien na zozname. Nepochybujem o tom, že zoznam obsahuje aj veľmi známe mená. Možno aj preto Robert Fico tak horlivo presadzoval za generálneho prokurátora svojho spolužiaka či kamaráta pána Čižnára. Mohlo by sa stať , že by sa iný prokurátor v tejto špine začal „ šťúrať“ a to by mnohým aktérom kauzy EMISIE mohlo zlomiť väz. Výsledok nového vyšetrovania je dopredu jasný jasný: žiadny trestný čin sa nestal. Iba sme prišli o peniaze , ktoré mohli byť použité na platy učiteľov, zdravotníkov alebo pracovníkov kultúry. ..
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?