Keď sa katolícka cirkev vyjadrí...

Autor: Jarmila Durániková | 11.9.2014 o 16:19 | Karma článku: 11,60 | Prečítané:  1585x

Katolícka cirkev na Slovensku má tú zvláštnu  vlastnosť, že sa k pre ňu nepríjemným  udalostiam vôbec nevyjadruje. Takou témou je napríklad  SNP . To je deň keď mlčí.  Ak ste sledovali nedávno dokument Dušana Hudeca, a počúvali  výpovede   priamych účastníkov SNP, ktorí sa dostali do Mauthausenu a do Sachsenhausenu,   verím, že vám nebolo všetko jedno.

. Oba tieto koncentráky  ničili  odporcov zradného fašistického režimu nie v plynových komorách, ale totálnym vyhladovaním. Mauthausen  i Sachsenhausen sú výstrahou dejín. Ukážkou  toho, ako  sa z človeka stane kostra , čo sa nejakým pudom  sebazáchovy doštracha na „appel  platz,“ aby ju tam odstrelili ako psa. Zázrakom sa podarilo niektorým chlapcom prežiť, ak by však americká armáda došla o deň neskôr, nikto by túto tortúru neprežil...

 

 

Kto z katolíckej cirkvi  sa týmto,  dnes už starčekom  ospravedlnil?    Alebo im nebodaj  poďakoval?  Žeby som som to prehliadla?

 Ono,   za Slovenského štátu  celkom dobre  žilo.  Spoločnosť, kŕmená Tisovými antisemitskými prejavmi  nevidela na  násilnom odchode židov nič zlého.

Netrápilo ju, že sa zbavila  prakticky  celej židovskej komunity, zaplatila   Nemcom za každého vyvezeného žida 500 ríšskych mariek, a vláda si ešte   vynútila i zmluvu o tom , že sa títo občania na Slovensko nikdy nevrátia. Amen.

 

Na Slovensku bol pokoj.  Klérus a Fašizmus  ruka v ruke. Pravá, nefalšovaná zrudnosť. A zatiaľ v poľských koncentrákoch  plynové komory bežali na plné  obrátky.

 

Ak dnes,  v deň  obeti  holokaustu nejaký   kňaz  rozpráva o tom , že židia sú chamtivý národ, ktorý si za deportácie a nenávisť  môže sám , a cirkev sa tvári , že sa  jej to netýka, potom je niečo prehnité v štáte slovenskom.

Tu netreba dumať , ani zvolávať cirkevnú hierarchiu. Treba nie mierne , ale tvrdo odsúdiť akýkoľvek čo i len náznak antisemitizmu.

Je dobre ak sa veci pomenujú  pravými menami , čo cirkev nemá  rada...

 Kňazovi Emilovi Florišovi  do poručujem navštíviť  bývalé poľské  tábory smrti:  

Osvienčim, Belžec, Sobibor, Majdanek, Treblinku , Rogožnicu  a Chelmno nad Nerem. Vo  t všetkých som osobne bola . Takže ho môžem doprevádzať.

 

Samozrejme, za cirkevné peniaze....

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?