Kagebista Maroš Šefčovič bude v únii šéfovať rezortu dopravy a vesmíru.

Autor: Jarmila Durániková | 22.9.2014 o 0:00 | (upravené 22.9.2014 o 16:03) Karma článku: 8,27 | Prečítané:  518x

Celý minulý týždeň sme sa  išli zblázniť    z  úžasnej správy o tom, že  slovenský zástupca v Európskej komisii, pán Šefčovič,   bude v únii šéfovať jednému z  najsilnejších rezortov  a to  doprave a vesmíru. Je to samozrejme veľká pocta nielen pre pána Šefčoviča. Ale i pre celé Slovensko, aspoň sa tak všetci politici tvária. Veď doprava- vesmír, to je sľubný balík euro fondov.   Vesmír a doprava idú spolu ruka v ruke , treba vybudovať  vesmírne dráhy,  aby mali chlapci z Penty kam chodiť na víkendy. Najlepšie s jednosmerným cestovným lístkom. Celý minulý týždeň sme sa  išli zblázniť    z  úžasnej správy o tom, že  slovenský zástupca v Európskej komisii, pán Šefčovič,   bude v únii šéfovať jednému z  najsilnejších rezortov  a to  doprave a vesmíru. Je to samozrejme veľká pocta nielen pre pána Šefčoviča. Ale i pre celé Slovensko, aspoň sa tak všetci politici tvária. Veď doprava- vesmír, to je sľubný balík euro fondov.   Vesmír a doprava idú spolu ruka v ruke , treba vybudovať  vesmírne dráhy,  aby mali chlapci z Penty kam chodiť na víkendy. Najlepšie s jednosmerným cestovným lístkom.

Vesmír a doprava idú spolu ruka v ruke , treba vybudovať  vesmírne dráhy,  aby mali chlapci z Penty kam chodiť na víkendy. Najlepšie s jednosmerným cestovným lístkom.

 

  Pán Šefčovič určite  vesmíru rozumie,  aj vzhľadom na jeho vzdelanie.

 

V životopise som sa dočítala, že vyštudoval Vysokú školu ekonomickú

v Bratislave.

 

 Ale iba jeden rok.   Turboštudenti v Smere – to nie je nič nového, no, v osemdesiatych rokoch  mali školu istú úroveň. 

 

 Potom  študoval na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov.

V osemdesiatych  rokoch rokoch  to bola kagebácka škola, na ktorej študenti  ako on mali  prednášky o tom, ako ničiť demokraciu. Ale určite tam museli mať aj prednášky o kozme, ktoré jedného z najvyšších  komisárov EU   už vtedy veľmi očarili.

Keď sa  v roku 1990 zo štúdii v Moskve vrátil i, Právnická fakulta v Bratislave  mu udelila titul JUDr.

 

Šefčovič  si stihol všimnúť , že sa zmenil režim, a že len tí , čo sa prispôsobia, prežijú.  

O n prežíval na rôznych velvyslanectvách celkom dobre a samozrejme sa aj vzdelával.

 

Okolo  roku 2004 sa začal točiť okolo Európskej  Únie , kde mal rôzne dôležité posty, ich výpočet by bol na pár strán.

 

Zaujímavý je fakt, že Na Slovensku nebol veľmi známy, snáď až do mája 2014, keď ho Fico postavil ako „ jedničku „ volieb do Európskeho Parlamentu , a skončil s najvyšším počtom hlasov, čo je takmer neuveriteľné.

 

 

Nie je mi doteraz  známe, čo pán  super karierista  vykonal pre  pre Slovensko , ale jeho opus magnum najskôr   ešte len príde.  

 

Je zaujímavé , že minulosť tohto pána vôbec nikoho nezaujíma. My , Slováci sme neskutočne tolerantní. Ako som písala v staršom blogu- naša krajina praje eštebákom , kagebákom  a konformistom všetkého druhu.  Veď je to také jednoduche:vedieť sa prispôsobiť   a vedieť sa votrieť sa do priazne tej správnej osobe. ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?